Web Analytics Made Easy -    StatCounter

Blog

Siemens Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

 

Bu yazımda sizlere Siemens buzdolabı ayarları kaçta olmalı onlardan bahsedeceğim.

Besinlerinizi en iyi şekilde muhafaza etmek için Siemens buzdolabı ayarlarınızı en doğru şekilde yapmalısınız. Eğer mevcut ayarın doğru olmadığını düşünüyorsanız ayarı değiştirerek en uygun ayara getirmelisiniz.

 

Siemens Buzdolabı Ayarı; kışın buzdolabınızın ayarı 1-2 seviye arasında olmalıdır. Eğer bu ayar yeterli gelmiyorsa yarınızı 1 seviye artırabilirsiniz. Yani buzdolabınızın ayarı 1 ise 3 seviyesine çıkartabilirsiniz, yazın ise ayarı 2. Seviyeye getirmelisiniz. Eğer buzdolabınızda bir gösterge varsa; göstergede çıkan sayıların tahmine olduğunu unutmayın. Buzdolabınızın ideal ayarı 5 derecedir. Kışın sıcaklık artarsa eğer , sıcaklığı +4 dereceye getirmeniz önerilmektedir. Yazın ise ayarınız düşük seviyedeyse daha yüksek bir ayara getirmelisiniz yani; sıcaklık +2 derecedeyse +5 dereceye çıkartmanız önerilmektedir.

Siemens Yazlık ve Kışlık Ayar

Siemens Buzdolabınızın dondurucu kısmı için ayar yapıyorsanız eğer, ideal olan sıcaklı ayarları -16 ile -24 derece arasındadır. Fakat buzdolabınızın dondurucu kısmı için ayarlanması gereken sıcaklı -18 derecedir.

Peki bu ayarları nasıl yapacağız. Buzdolabınız eğer dijital ekranı varsa, ekranda bulunan ‘+’ ve ‘-‘ tuşlarına basarak ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayar tuşlarından ‘+’ sıcaklık ayarını ‘-‘ soğukluk ayarını yapmaktadır.

 Siemens Buzdolabı Ayarları içinde tatil konumu da bulunmaktadır. Bu ayarı ise; uzun süreli evde olmayacağınız durumlarda kullanabilirsiniz. Tatil konumu devreye girdiğinde, buzdolabınız enerji tasarrufu konumu da devreye girer, buzdolabınızın aydınlatması kapatılır ve eğer süper dondurma konumu aktifse bu sona erer.

 Peki bu ayar nasıl yapılır?

Buzdolabınızda bulunan tatil ( vacation) tuşuna basılır. Gösterge kısmında vacatıon yazısı çıkınca tatil konumuna gelmiş olur. Tatil konumundan çıkmak için ise aynı tuşa basarak buzdolabınızın önceki ayarlarına dönüş yapabilirsiniz.

 Buzdolabınızda birde Şabat (Sebt) konumu bulunmaktadır. şabat (Sebt) konumunun devreye girmesiyle şu ayarlar kapanır;

 ■ Süper dondurma (eğer devredeyse)

 ■ Buz yapma ünitesi

 ■ Akustik sinyal

 ■ İç aydınlatma

 ■ Gösterge alanındaki mesajlar

 ■ Gösterge alanının arka alan aydınlatması azaltılır.

 ■ Tuşlar kilitlenir.

Peki bu ayar nasıl yapılır

 Süper tuşuna basınız ve basılı tutunuz. Daha sonra Tatil (Vacation) tuşuna basacaksınız ve Süper tuşuna basıp ve 3 saniye daha basılı tutmalısınız. Gösterge alanında VACATION ve SABBATH sembolleri gösterilir ve şabat konumu aktif hale gelir.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz