Blog

Çamaşır Makinesi Yıkamayı Yarıda Bırakıyor

Çamaşır Makinesi Yıkamayı Yarıda Bırakıyor

 

Teknolojinin hızla gelişmesi çamaşır makinelerinin de gelişerek her geçen gün daha çok özellikli ve profesyonel hizmet veren nitelikte olmalarını sağlamıştır.  Fakat teknik özelliklerin artmasıyla birlikte, yaşanan bazı arızaların da çeşitlenmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Öyle ki özellikle de son zamanlarda yeni model çamaşır makinelerinde en sık karşılaşılan problem yıkamanın yarıda kalması şeklindedir. Peki bu tür bir problemin yaşanmasındaki kaynak ne olabilir? Çamaşır makinesi yıkmayı yarıda bırakıyor ve siz hangi sorunun hangi çözüm yöntemleriyle giderileceği bilmiyor musunuz? İşte yıkamanın yarıda kalmasına neden olan arızalar ve çözümleri…

Çamaşır makinelerinin çok özellikli olması günümüzde özellikle de kart arızalanmalarının artmasına neden olmuştur. Elbette ki yıkamanın yarıda kalıyor olmasında sadece kart problemleri etken değildir. Bazı zamanlarda yaşanan elektriksel kaynaklı arızalanmalar da yıkamanın yarıda kalmasına neden olabilmektedir. Fakat bu tarz problemlerde ilk olarak makine elektronik kartının arızalanıp arızalanmadığı kontrol edilmelidir.  Problemin giderilmesi aslına bakıldığında ciddi bir bilgi birikimi ve teknik donanım gerektirmektedir. Elektronik kartı arızalanmalarında ilk olarak makinenin elektrik kart devresi kontrol edilmelidir. Bunun için gerekli ekipmanlarla makinelerin üst kapağı ve ön panel bölümü açılmalıdır. Tüm kontroller sonucunda makinenin elektronik kartında bir sorun tespit edilmişse teknik ekiplerle iletişim kurulmalıdır. Çünkü parçanın onarılmasında ya da değiştirilmesinde yetkili merci onlardır. Parça arızalanmalarında değişim söz konusu olacaksa, mutlaka orijinal parçaların tercih edilmesi gerekir. Herhangi bir markanın orijinal parçalarını yine teknik servisler aracılığı ile elde etmek mümkün olacaktır.

Orijinal çamaşır makinesi parçaları, arıza onarımının çok daha ekonomik, kaliteli ve de uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Yıkamanın yarıda kalmasındaki problem eğer elektronik kartlar değilse muhtemelen rezistansta problem var demektir. Rezinstans bilindiği gibi makinenin ısıtıcı parçasıdır. Bozulması durumunda onarım yapılabilir. Fakat bu uzun süreli bir çözüm yöntemi olmayacaktır. Bu nedenle çamaşır makinesi yıkmayı yarıda bırakıyorsa ve sorun rezinstansta ise parça değişimine gidilmesi gerekir. Parça değişimi için ilgili markaların teknik servisleri ile iletişime geçilmelidir. Teknik servisler kısa bir incelemenin ardından ilgili parçayı kısa bir zaman diliminde sizlere ulaştıracak ve değişimi sağlayacaktır.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz