Web Analytics Made Easy -    StatCounter

Blog

Buzdolaplarının Sürekli Çalışması Nelere Yol Açar?

Buzdolaplarının Sürekli Çalışması Nelere Yol Açar? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız yazıdan istifade edebilirsiniz.

 

Buzdolapların iç kısmında ya da çalışmasından kaynaklı bir çok şikayet yaşanabilir. Bu şikayetler sebebiyle buzdolapları daima çalışma eğilimi gösterebilir. Oluşan sorunlardan dolayı uzmanlar bazı adımlar önermiştir. Bu adımları gözlemlemeniz ve takip etmeniz gerekir.

Buzdolapların daima çalıyor halde olmaması için soğutma gücünün belirlenmesini sağlayan termostat yani sıcaklık kontrol aracı düğmesini 4 santigrat dereceye getirilmesi gerekir. Bir başka öneri ise daha düşük dereceye getirilmesi gerekir.  Buzdolapların kapaklarının da sürekli açılıp kapatılması yahut kapatılmaması da bu sorunu tetikler. Buzdolaplarının kapılarını lastiklerinin birbirine çok yapışması lazımdır. Buzdolaplarının aldığı kapasiteden daha fazla yüklenmemesine dikkat edilmelidir. Gereken elektriği alması da daima çalışmaması açısından önemli ve aşırı dikkat edilmesi ve aşırı bilinmesi gereken bir husustur.

 

Soğutma Seviyesini Ayarlayın

Buzdolapların iç kısmında yahut kapağının üst kısmında sıcaklık ayarlarını yapabileceğiniz bir ekran vardır. Buzdolapların gerekli soğutma eforunu sağlayacağı derece 4 Santigrat derecedir. Buzdolabın içinde sebze, meyve, yemek ve içeceklerin daha soğuk olmasını arzu ederseniz dereceyi 2 santigrat dereceye getirebilirsiniz. Buzdolaplarının bazı modellerinde buzdolabınızın ön kısmında bulunan ekran da soğutucu bölümünü kapsayan kapı simgesi ve yanında sıcaklık seviyesi gösterilir. Bahsettiğimiz ekranın yan kısmında ya da alt kısmında bulunan tuşlara basarak ikişer santigrat derecelik aralıklarla seçim yapabilirsiniz.  Buzdolabınızın ortalama soğutma seviyesinde istiyorsanız 4 santigrat dereceye getirebilirsiniz.  Buzdolabınızı en yüksek soğutma seviyesine getirmek istiyor iseniz ise 2 santigrat dereceye getirebilirsiniz.

 

Elektirik Kesintisi Yaşadıktan Sonra Sürekli Buzdolabı Çalışma Sorunu Yaşadıysanız

Buzdolabınız da uzun süre elektrik kesintilerinde ve buzdolabının iç kısmındaki soğuk hava fazlaca ısındı ise buzdolabı makineniz soğuk havayı gereken seviyeye getirene kadar çalışmaya devam edecektir.


Buzdolabınızda Küçük Temizlikler

Buzdolaplarının kapaklarında bulunan lastikler düzgün bir şekilde yapışmıyor ise soğuk hava dışarı kaçabilir. Buzdolabınızın içindeki ürünlerden oluşan küçük parçalar lastiğe yapışmış olabilir. Bu kirlenmeden dolayı böyle sorunlar yaşayabilirsiniz. Sıcak su ile lastiklere yapışan küçük parçaları yahut oluşan kirleri temizleyin.  Sonra iki saat kapağı açılmadan çalışmasına izin verin. Sonrasında zaten lastikler yerine doğru şekilde yapışacaktır.

 

 

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz