Blog

Buzdolabı Lambası Yanmıyor

Buzdolabı Lambası Yanmıyor

 

Buzdolapları, geceleri daha kullanışlı olsun ve de içeriye konulan meyve ya da sebzelerin daha güzel görünmesini sağlamak amacıyla ışık veren mekanik düzeneklerle piyasaya sürülmüşlerdir. Bu düzeneğin düzgün bir şekilde işliyor olması şarttır.  Bilindiği gibi bu teknolojik cihazların kapakları açık konumdaysa, kapı ve gövde arasında kalan, gövdenin iç kısmında bulunan parçalar dışarı çıkar. Bu da makine içerisinde lambanın yanmasını sağlayan önemli bir faktördür. Eğer gövdenin iç kısmında kalan parçanın etrafı kirlenmişse, lambanın yanması mümkün değildir. Sorunu gidermek için buzdolaplarının içini düzenli olarak temizlemek şarttır. Sonrasında ise lamba yeniden kontrol edilmelidir. Peki buzdolabı lambası yanmıyor ve siz ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? O halde sizler için hazırlamış olduğumuz öneri ve çözümleri dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Buzdolaplarının ışığının yanmamasının birçok nedeni olabilmektedir. Fakat bu nedenlerin tamamı tüketiciler tarafından ciddiye alınarak teknik servisler ile zamanında iletişim kurulmasına çok önem gösterilmelidir. Çünkü çok basit gibi görünen bir arıza bile, ilerleyen süreç içerisinde daha geniş alanlara yayılarak, farklı parçaların da zarar görmesine sebebiyet verebilmektedir. Yani ufak bir lamba arızası, zamanla sistematik bir arızalanmaya dönüşebilmektedir. Böyle durumlarda ise hem ekonomik anlamda hem de manevi anlamda çok zorlu bir süreç içerisine girmek de kaçınılmaz olacaktır. Eğer buzdolaplarının lambası yanmıyorsa ilk aşamada bağlantıların kontrol edilmesi gerekecektir. Işık içerisindeki bağlantının kopması, ampulün yanması vb. gibi durumlar ışığın işlevini yitirmesine neden olur.

Buzdolabı içerisinde ışığın sönmesiyle birlikte, ürünlerin kullanım süreçlerini de verimli bir şekilde değerlendirmek mümkün olmayacaktır. Çünkü geceleri ışığın olmadığı bir buzdolabın aranılan ürünü bulmak sanıldığı kadar da kolay değildir. Buzdolaplarının ışığı yanmıyorsa muhtemel bir diğer arıza da ampulün patlamış olma ihtimalidir. Özellikle de buzdolaplarında elektrik kaçakları varsa ampul kısa süre sonra yanarak işlevini yitirir. Elektrik sağlayan sistemin arızalanması ise daha sonraki süreçte ürünlerin tamamen bozulmasına neden olur. Bu ve buna benzer durumlarla karşı karşıya gelmemek adına buzdolaplarının ışığı yanmıyorsa mutlaka arızanın kaynağı araştırılarak, gerekli onarım sürecinin tamamlanması için teknik servis ekipleriyle irtibata geçilmelidir.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz