Blog

Bulaşık Makinesi Çalışmadığı Halde İçine Su Alıyor

Bulaşık Makinesi Çalışmadığı Halde İçine Su Alıyor

 

Beyaz eşya teknolojilerinin her geçen gün daha da gelişmesiyle yaşam alanlarımızda daha çok kullanılmalarına ortam yaratmıştır. Öyle ki geçmiş yıllarda bulaşık makineleri lüks bir beyaz eşya ürünü olarak görülse de şimdiler de hemen her evin en temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Bu tarz ürünlerin günlük yaşam içerisinde sıkça kullanılmaları, bazı çevresel faktörler ve kullanıcılardan kaynaklanan hatalı kullanım faktörleri bazı arızalanmaları da ortaya çıkarabilmektedir. Bulaşık makinelerinde herhangi bir arıza söz konusu olduğunda genel olarak mekanik ya da elektriksel sorunlardan bahsetmek mümkün olacaktır. Peki bulaşık makinesi çalışmadığı halde içine su alıyor ve siz bu sorunun çözümünü bulamıyor musunuz? Bulaşık makineleri neden çalışmadıkları hale içine su alırlar? Merak edenler için işte detaylar…

Eğer bir bulaşık makinesinde devamlı olarak su alma problemi yaşanıyorsa, bilinçsiz bir müdahale yapmaktan kaçınılmaz ve en hızlı şekilde yetkili servisler ile irtibata geçilmelidir. Makineleri su almasının altında yatan birçok problem olabilir. Ortaya çıkan su alma probleminin çözülebilmesi için bazı adımların dikkatle izlenmesi şarttır. Bulaşık makinesi çalışmadığı halde içine su alıyorsa 3 farklı olasılıktan söz edilmesi mümkündür. Bu sorunları aşabilmek için öncelikle makinelerin arka kapakları açılarak su seviye anahtarlarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer su seviye anahtarlarında herhangi bir arıza söz konusu ise orijinal yedek su seviye anahtarı satın alınarak değişim yapılması gerekir. Böylece makinelerin içinde en uygun şekillerde su alım işlemi gerçekleştirilir.

Bulaşık makinelerindeki su seviye anahtarlarında sorun yok ise anahtarların iç kısmında bulunan ince hortumları incelemek gerekir. Öyle ki bu ince hortumlardan herhangi birinin delinmesi, makine içinin su ile dolmasına neden olabilir. Delinen hortumun değiştirilmesiyle birlikte sorunun tamamen ortadan kaldırılması da kaçınılmaz olacaktır. Tercih edilen hortumların da yine orijinal parçalar ile değiştirilmesi şarttır. Bulaşık makinelerinin çalışmadıkları hale içine su almalarının bir diğer nedeni de elektrikli musluk arızasıdır. Elektrikli musluk arıza yapmışsa da yine bu parçanın yetkili teknik servisler tarafından değiştirilmesi istenmelidir. Böylece sorunlarınıza kısa sürede çözüm üretmiş olacaksınız.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz