Web Analytics Made Easy -    StatCounter

Blog

Bosch Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

 

Bu yazımda sizlere BOSCH buzdolabı ayarı kaç olmalı onların hakkında bilgilerimi sunacağım.

Buzdolabı kullanımlarında sık olarak karşılaştığımız sorunlardan biri olan buzdolabı ayarları mevsimsel olarak nasıl ayarlanacağıdır. Bu yazıda sizlere yalnızca ayarlardan değil buzdolabının doğru bir şekilde kullanılmasından da bahsedeceğiz.

Bosch buzdolabınızın yazlık ayarı;

Buzdolabınızın buzluk bölmesi -20 derece, soğuk meyve sebze bölümü ise +4 derece olarak ayarlamalısınız.

Bosch buzdolabınızın kışlık ayarı;

Buzdolabınızın dondurucu kısmı -15 derce, soğutucu meyve sebze yeri ise +4 derece olarak ayarlanmalıdır.

Isı derecesini +2 ile +8 derece arasında ayar yapabilirsiniz. Soğutucu yerinde istediğiniz ısı ayarını ayarlayıncaya kadar soğutucu bölmesine ait alan ayar tuşuna 7 kez arka arkaya basmalısınız. En son ayarlanmış olan ısı buzdolabınızın hafızasına kaydedilmiş olacaktır.

Buzdolabınızın dondurucu kısmının ayarını da -16 ile -24 derece arasında ayarlayabilirsiniz. Dondurucunuzun ısı ayarını yaparken de, buzdolabında dondurucu için bulunan ayar tuşuna 3 kez arka arkaya basmalısınız.

Eğer uzun süre evde bulunmayacaksanız BOSCH buzdolabınızın ayarını tatil konumu olarak ayarlayabilirsiniz. Tatil konumundayken buzdolabınızda gıdaları muhafaza etmenizi tavsiye etmiyoruz.

BOSCH buzdolaplarında süper soğutma ayarı da mevcuttur. Süper soğutmada, soğutucu kısmı yaklaşık olarak 15 saat boyunca en soğuk hale getirilir. Daha sonra süper soğutmadan önce kullanılan ayara getirilir. Bu soğutmadaki amaç ise; fazla miktarda besini dondurucunuza koymadan önce yapmanız gereken ayardır. Ayrıca çok çabuk içecek soğutmak içinde yapılır. Süper soğutma devrede olduğunda dolabınızda ilgili tuşta yanacaktır.

 

 

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz