Bosch Bulaşık makinesi su almıyor?

Blog

Bosch Bulaşık makinesi su almıyor?

 

Bosch Bulaşık makinesi su almıyor? Problemi oldukça yaygın olan sorunlardan birisidir. Bulaşık makinesinin su almaması ciddi bir problem olarak bilinmektedir. Bu konu ile ilgili zaman zaman uzman yardımı alına bilse de bazı anlık durumlarda konu ile ilgili kendi çözümümüzü geliştirmemiz mümkün olacaktır. Böyle bir durumda neler yapılabilir? Hangi çözüm önerileri bizi bu sıkıntıdan kurtarır?

Bosch Bulaşık Makinesi Neden Bu Sorunu Yaşar?

Bosch Bulaşık makinesi su almıyor? Sorunun yaşanmasının bazı sebepleri olabilir. Bu sorunları küçü başlıklar ile anlatmak mümkün olabilir. Genel olarak su almama sorunu şu sebeplerden olur;

  • Kapağın tam kapatılmaması; bulaşık makinasının kapağının tam olarak kapağının kapatılmaması sebebiyle böyle bir sorunun yaşanması muhtemeldir. Öncelikle makinenin kapağının tam olarak kapağının kapalı olduğundan emin olunması gerekir.
  • Su bağlantılarında problem; En sık yaşanan sorunlar arasında su bağlantılarında meydana gelen sorun bulunmaktadır. Suyun tam olarak makineye gelmediğini düşünüyorsanız bağlantıları şeniden kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır.

Bosch Bulaşık Makinesi Su Almıyor Ses Çıkarıyor?

Bosch Bulaşık makinesi su almıyor? Ayrıca birde ses çıkarıyorsa bu durumun sebebi olarak hortumun açıkta bulunmaması olabilir. Bulaşık makinesinin çalıştırılmasının arkasından hortumun kontrol edilmesi ile birlikte sorunun çözülmesi durumunda her hangi bir yardım alınmasına gerek kalmayacaktır. Bu durumun dışında bir problem ile karşılaşmanız durumunda mutlaka bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir.

Bulaşık Makinesi Su Almıyor Ve Yıkama Yapmıyor?

Bosch Bulaşık makinesi su almıyor? Sorunun devamı nitelinde doğal olarak yıkama yapmaması durumu söz konusu olacaktır. Böyle bir durumda bulaşık makinesinin alt kısmında bulunmakta olan şartelin kontrol edilmesi gerekmektedir. Buradaki açıklık ayarı normal şartlar altında bulunuyorsa bu noktada uzman birisinden yardım alınması icap eder. Eğer şartel bir şekilde ayarlarında bir oynama bulunuyorsa bu durumda ayarının yapılması sizin tarafınızdan gerçekleştirilebilir.

Bulaşık makinesinin çalışması esnasında sürekli olarak pompanın çalışması gibi bir durum var ise böyle bir durumda su kaçağı olduğu anlamına gelir. Boruların tam anlamıyla kontrol edilmesi neticesinde bu durum çözülebilir. Aksi taktirde bir uzmandan yardım almak en doğrusu olacaktır.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz