Web Analytics Made Easy -  StatCounter

Blog

Beko Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

 

Bu yazıda sizlere Beko Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı konusundan bahsedeceğim.

Yurdumuzdaki hava şartlarına göre +4 derece ile – 18 derece ideal olarak kabul ediyoruz. Yani buzdolabının derin dondurucu kısmı -18 olmalıyken soğutma kısmı içinde +4 olmalıdır. İdeal olanı budur. Eğer buzdolabınızın iç kısmının sıcak olduğunu düşünüyorsanız bulunduğun ayardan 1 derece daha sıcaklığı artırabilirisiniz, soğuk olduğunu düşündüğünüz durumda ise derecesini 1 derece düşürebilirsiniz.

Buzdolabınızın iç sıcaklığı aynı zamanda bulunduğunuz ortamın sıcaklığına, kapağın hangi sıklıkla açıldığına ve buzdolabının içinde saklanan gıdaların miktarlarına göre de değişiklik göstermekte.

Beko Kış Ayarı

Kışın bu sıcaklıklar yeterli olmayacaktır, ama yazın havanın sıcak olmasından dolayı bu ayarlarda biraz değişiklik yapılmalıdır ki soğutma derecesi artmalıdır. Yani yazın +2 ila -20 derece şeklinde ayarlamak daha iyi olacaktır. Fakat bazı uzman kişiler +6 ile – 18 derecelerin daha verimli çalışacağını söylemektedirler.

BEKO Buzdolabınızın dondurucu kısmında hızlı dondurma yapmak istiyorsanız eğer gıdaları dondurucuya koymadan 24 saat önce sıcaklık ayarını karlama konumuna getirmeniz gerekmektedir. Dondurma kapasitesi olarak belirlenen en az miktardaki taze gıdayı dondurmak için düğmeyi en az 24 saat gibi bir süreyle karlama konumunda tutmalısınız. Gıda donduktan sonra karlanma konumundaki düğmeyi yeniden eski ayarına getirmeyi sakın unutmayın.

Beko Yaz Ayarı

BEKO buzdolabı ayarı içinde bazı marka dolaplarda tatil konumu da bulunmaktadır. Bu ayarı yapmak için sıcaklı ayar düğmesi en sıcak olan tatil konumuna aldığımızda buzdolabınızın kapaklarını 12 saat gibi bir süre açmadığınız zaman buzdolabınız tatil konumu devreye girmiş olacak.

Tatil konumundan çıkmak için ise düğme ayarını normal ayara almanız yeterli olacaktır. Buzdolabınız tatil konumundayken derin dondurucu kısmında yiyecek olması tavsiye edilmemektedir.

 

 

 

Yorumlar (9)

 • Sabire Pilevneli4 ay önce

  beko derin dondurucu buzdolabının üst kısmı artı 4 dondurucu bölümü artı 18 üst artı 4 ama sık açılmadığından dolayı çok soğuk oluyor kaç derece yapmam gerekiyor

 • Baykan Oğuz4 ay önce

  Benim buzdolabim Beko nofiros A++ben 2 de kulaniyorum çok soğutuyor kaçta kullanmam lazım bilgi lütfen

 • Elif yüksel4 ay önce

  Benim buz dolabim Beko nofrost A++ buz dolabimi termometre ile olcum yaptigimda 6 derece kismine getirdigimde 5.6 8 derece kismina getirdigimde ise 4.9 dereceye dusmus olarak gordum ve dolabim surekli calisir durumda sebebi nedir

 • Elif yüksel4 ay önce

  Benim buz dolabim Beko nofrost A++ buz dolabimi termometre ile olcum yaptigimda 6 derece kismine getirdigimde 5.6 8 derece kismina getirdigimde ise 4.9 dereceye dusmus olarak gordum ve dolabim surekli calisir durumda sebebi nedir

 • Tülay sahin1 ay önce

  Sebzeler küflenme oluyor sebebi ni öğrenebilirim

 • Yeter cansız1 ay önce

  Buzdolabim beko elektronik dondurucu kısmı 18dc alt kısmı 9 dc motor sürekli çalışır konumda hiç durmadan ne yapmam gerekiyor

 • Ünzile Kılıç3 hafta önce

  Dolap sogutmuyor yaz ayarı kacta olmalı lutfen geridönüş bekliyorum

 • Yonca arslan1 hafta önce

  Dolabim alt ust kacderece olmali usdu 4 aly kismi 18 nasil olmali yardim ci olabilirmisiniz

 • latife pınarcı4 gün önce

  beko buzdolabı ayra yazın 40 derece ısıçaklıkda kaçda olması gerekiyo 2 mi 4mü

Yorum Yaz