Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Su almıyor?

Blog

Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Su almıyor?

Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Su almıyor? Şeklinde sorular sıklıkla sorulmaktadır. Bu markaya ait olan makinelerdeki yaşanmakta olan bu sorun hangi sebeplerden kaynaklanmaktadır? Kendi içimizde bu sorunu uzman yardımı almadan halletmemiz mümkün müdür? Hangi durumlarda uzman yardımının alınması gerekmektedir?

Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Su almıyor? Çözüm Önerileri

Su giriş valfi (ventil): Belirtilen parçanın bozulması ile birlikte makinenin su almadığı görülmektedir. Bu parçanın kontrol edilmesi ile birlikte makinenin yenden su alması mümkün olacaktır. Parçanın yerinden oynaması gibi bir durum olması durumunda bunu kendiniz yapabilir bozukluk olması durumunda değişimini yaptırmanız gerekmektedir.

Pompa motoru: Suyu boşaltmaya yarayan makine içerisinde bulunmakta olan parçadır. Parçanın her hangi bir sebep ile kısa devre yapması sonucunda makinenin su alması durur. Motorun tamir edilebilmesi için yapılması gereken uzman bir kişiden yardım alınmasıdır. Böyle bir durumda sorun çözülecektir.

Emniyet sivici: Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Su almıyor? Sorusuna cevap olarak swic içerisinde meydana gelen sorun olarak da cevap verilebilmektedir. Markanın her modelinde bu parça bulunmamaktadır. Bu sebeple kullanmakta olduğunuz modelde bu parçanın bulunduğundan emin olacak şekilde araştırma yapılması uygun olacaktır. Bu parça servis tarafından değiştirilebilen bir parçadır. Sadece uzman yardımı ile sorun çözülecektir.

Musluk; Evinizde böyle bir sorun ile karşılaşmanız durumunda yapılacak olan belki de ilk kontrol musluk kontrolüdür. Musluğun kapalı olması durumunda makine içerisinde su alımı olmayacaktır. Hortumun bağlı olduğu musluğu kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Böylece makine de bulunmakta olan arızanın direk olarak her hangi bir ücretli veya ücretsiz yardım alınmasına lüzum olmadan tamir edilmesi mümkündür. Musluk bir şekilde işlevini yitirmiş ise direk olarak musluk ile ilgili çözüm bulunması gerekebilir. Sorun makinede olmayabilir.

Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Su almıyor? Sorununu ciddi bir şekilde bu sebepler dışında yaşamaya devam ediyorsanız mutlaka yapılması gereken yetkili bir servis üzerinden işlem yapılmasıdır. Ürünün garantisinin hala devam ediyor olması durumunda her hangi bir müdahalede bulunmadan direk olarak yetkili servis ile konu görüşülmelidir.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz